iPhone Satışları Düşüşe Mi Başladı?

0
131
Son yapılmış olan bazı özel tahminlere göre iPhone satışları, geçen ay yılın en yüksek noktasına ulaşmış idi ve de şimdi ise düşüşe geçti.

KGI analisti olan Ming-Chi Kuo, iPhone satışları ile alakalı çok önemli bir takım özel bilgiler paylaştı. Apple’ın piyasa içerisindeki durumunu tutarlı bir şekilde yorumlamasıyla ün kazanmayı başaran analist, iPhone satışlarının düşüşe geçtiğini ve de yılın son iki ayında satışların Apple şirketini çok üzeceğini söyledi.

Ming-Chi Kuo, iPhone satışlarının iki aylık dönem içerisinde yüzde 5 ila yüzde 15 oranında azalmasını bekliyor. iPhone satışlarının, bir kaç hafta önce olduğu gibi tüm stokları tüketmemekte olduğunu da çok açık bir şekilde söyleyen Ming-Chi Kuo, Apple şirketinin Çin’de yer alan durumunun da düzelmeyeceğini düşünmekte bulunduğunu açıkça paylaştı.

Ming-Chi Kuo ayrıca, Apple şirketinin Çin’de yer alan sıkı rekabetten ötürü pazar payını büyütememekte olduğunu ve de hatta yeni Amerika başkanı görevindeki Trump’ın Çin ile olan ilişkilere zarar vermesi durumunda bundan Apple’ın da etkileneceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here