Mirror’s Edge Catalyst Oyununda Bizi Ne Bekliyor?

0
53

Oyun sektörünün önemli firmalarında biri olan EA Digital’ın heyecan ve aksiyon tarzında olan oyunu Mirror’s Edge Catalyst oyun severler için farklı bir deneyim sunmaktadır. EA Digital’in parkour sporundan ilham alınarak geliştirmiş olduğu oyun FPS tarzında bir yapım olarak oyun severlerin karşısına çıkmaktadır.

Daha önceki Mirror’s Edge oyunlarından aşina olduğumuz açık dünya teması bu oyunda da yerini almaktadır. Oyun içerisindeki ana karakter olan Faith ile birlikte şehrin farklı yerlerinde koşular yapılabilmekte, ilk şahsın persfektifi ile hayli hareketli ve heyecan dolu bir oyun tecrübesi yaşanabilmektedir. Oyun incelendiği zaman oyun oynanmaya başladığı andan itibaren zamanla sıkılma hissi yaratmaktadır. Oyun tek düze olmasından dolayı oyun oynayanları sıkan bir durum ortaya çıkarmakta ve monotonluk yaratan bir aksiyon sunması oyun açısından olumsuz bir durum yaratmaktadır.

Oyundan kısaca bahsetmek gerekir ise, konu olarak Hollywood filmlerini aratmayacak bir tarzda aksiyon sahneleri bulunmakta olan oyunda insan ırkını hislerinden ve duygularından arınmasına yol açan bir virüsün yok edilmesini konu almaktadır. Oyun esnasında harita üzerinden alınan görevler ya da oyun içinde etkileşim içinde bulunulan karakterler haricinde kimse görülmemektedir. Tabi bu durum açık dünyada hiç alışık olunmayan bir durum olarak göze çarpmaktadır. Oyun esnasındaki müzikler ve sesler kaliteli olarak nitelendirmek yanlış olmaz. Oyun esnasında seslerin ve müziklerin özenle yapılmasına rağmen grafiklerinde ve oynanabilirlik konusunda aynı özenin gösterilmemesi bir soru işareti olarak belirlemektedir.

Genel açıdan bakıldığı zaman Mirror’s Edge Catalyst oyunu vasat bir oyun olarak karşımıza çıkmakta hiç hayalimizde bile olmayan gökdelenlerin tepesinde koşma hissi yaratmaktadır. Bu oyun grafiksel açıdan da günümüz standartlarındaki oyunlar ile bile kıyaslanmayacak düzeydedir. Mirror’s Edge Catalyst oyunu senaryosu bakımından da geliştirilmesi gereken bir oyundur. Oyunun pozitif yanları Gökdelen tepelerinde koşma hissi vermesi, ses ve müziklerin kaliteli olması ve yan karakterlerden alınmakta olan görevler ile diğer oyuncularla rekabet edebilme şansı. Olumsuz yönlerinde ise, sıkıcı ve tekdüze bir senaryoya sahip olması ve hiç beklenmeyecek düzeyde görselleri barındırmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here