Ölmek İsteyenlere Nasıl Yardım Ediyor?

0
59

Facebook isimli web sitesi, bu yeni hizmeti ile birlikte intihar etmek isteyenleri vazgeçirmeye çalışacak! Peki ama tam olarak nasıl?

Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri ve de Kanada kullanıcılarına sunulacak olan bu özel hizmet, kullanıcıları çevrimiçi görevli bulunan rehberlere yönlendirecek.

Yeni özellik sayesinde Facebook kullanıcıları, bir arkadaşlarının sosyal ağ üzerinde kendisine zarar vermeye yönelik davranışlarını raporlama yolu ile hızlı bir şekilde bildirebilecekler. Bunun hemen sonrasnda ise Facebook web sitesi, intiharı düşünen söz konusu kullanıcıya bir rehberle özel bir sohbet yapabilmesi amacı ile direkt bir bağlantı sağlayacak. Bu sayede ise telefon ederek yardım istemekten çekinmekte olan kişilere destek olunacak.

Raporlama özelliği isimsiz bir şekilde kullanılacak, yani herhangi bir kişi sizin intihara yönelmekte olduğunuzu rapor ettiğinde, siz bu kişinin kim olduğunu hiç bir şekilde bilmeyeceksiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde her gün 100 kişinin intihar etmiş olduğu ve de öldüğü düşünüldüğünde, sosyal devin bu atmış olduğu özel adımı, kötüye kullanılmadığı bir takdirde, çok fazla işe yarayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here